,,Lekcje sprawiedliwości”

6 kwietnia w ramach pilotażowego programu -,,Lekcje sprawiedliwości”, realizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, placówkę naukowo-badawczą działającą przy Ministerstwie Sprawiedliwości, uczniowie klasy 1c i 2c uczestniczyli w zajęciach poświęconych prawu.  1c w oparciu o obowiązujące przepisy prawa w Polsce poszerzała znajomość-PRAW KONSUMENTÓW, tak istotnych choć często niedostrzeganych i nieco lekceważonych  przez laików w codziennym życiu, co może prowadzić do niepotrzebnych problemów. Pamiętajmy konsument to każdy z nas, codziennie dokonujący transakcji kupna-sprzedaży.  Natomiast 2c pod czujnym okiem dra Jarosława Słuka próbowała rozwikłać kilka spraw z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego i opiekuńczego. Przy okazji omawianych kazusów pojawiły się bardzo  ciekawe pytania i dylematy natury etycznej i moralnej. Młodzież dzieliła się również swoimi przemyśleniami dotyczącymi rozwiązań prawnych i działalności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Jola Wiszniewska

Skip to content