Dzień Rosji w LSW

5 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Krystyny Kancewicz- Sokołowskiej wzięła udział w projekcie Dzień Rosji w Lingwistycznej Szkole Wyższej W Warszawie. Gości przywitał Rektor LSW prof. dr hab. Jan Franciszek Nosowicz oraz przedstawiciel Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie – kierownik kursów językowych dr Aleksander Dodonov. Następnie  uczniowie wysłuchali informacji o Rosji (prezentacje) – o ciekawych regionach tego kraju, obejrzeli film o miastach – gospodarzach mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku.

Program artystyczny przygotowali studenci LSW – filologii rosyjskiej. Program obejmował recytację wierszy, wspólne śpiewanie piosenek, wspólną inscenizację „Rzepki”, konkurs Kahoot sprawdzający znajomość tego wiersza (LXIII LO), a uczniowie XIII LO przedstawili wiersz „Stoi na stacji lokomotywa” po rosyjsku.

Spotkanie to było znakomitą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych uczniów naszej szkoły oraz doskonałą lekcją języka rosyjskiego w praktyce.

Dziękujemy Pani dr Nadziei Kuptel za zaproszenie  naszej szkoły do udziału w projekcie.

Skip to content