Ciekawe lekcje

We czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy 2c w ramach realizacji programu warsztatów dziennikarskich oraz preorientacji zawodowej spotkali się z Piotrem Wesołowiczem , redaktorem, szefem działu sportowego Gazety Wyborczej. Spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej i przyjacielskiej atmosferze . Z pewnością wpłynęła na to osobowość naszego Gościa, sposób narracji, dowcip oraz fakt niewielkiej różnicy wieku dzielącej Go od słuchaczy. Pan Piotr opowiadał o początkach pracy dziennikarskiej , o koniecznej w tym zawodzie wytrwałości i determinacji oraz ciekawości i otwartości wobec ludzi i świata. Zwracał uwagę na umiejętność szukania i dostrzegania tematów w miejscach z pozoru banalnych. Zachęcał do próbowania swoich sił w redakcjach już podczas nauki w liceum.
Jola Wiszniewska

Skip to content