HISTORIA NA DWORCU GDAŃSKIM

W nietypowy sposób, bo na Dworcu Gdańskim klasa 1a uczciła obchody 50-ej rocznicy wydarzeń marca ’68. Dzięki uprzejmości Fundacji Shalom i Teatru Żydowskiego mogliśmy być naocznymi świadkami inscenizacji historycznej pt. „Spakowani – czyli krótka historia o tym, kto czego nie zabrał” dotyczącej przykrego tematu wypędzenia społeczności żydowskiej z Warszawy. Mieliśmy okazję wysłuchać przemówienia wiceprezydenta Warszawy Włodzimierz Paszyńskiego, ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha i Prezydenta III RP Andrzeja Dudy, który ze stanowczością stwierdził,  że w niepodległej Polsce nie ma i nie będzie miejsca na antysemityzm. Na zakończenie Golda Tencer, prezes Fundacji Shalom, wymieniła imiona przyjaciół, którzy musieli wyjechać z Polski.

Lucyna Schulz

Skip to content