Finał Tygodnia Języków Obcych

16 marca obchodziliśmy w naszej szkole kolejny raz Finał Tygodnia Języków Obcych.

Nasz program artystyczny rozpoczęliśmy sceną z przedstawienia pt. „Romeo i Julia” – przyjęcie u Capuletów, którą przygotowali uczniowie klasy 1a w ramach kółka teatralnego, pod opieką pani Anny Skrzypkowskiej.

Następnie uczennice klas 2c i 2e opowiedziały nam o projektach eTwinningowych realizowanych w naszej szkole “Aging Europe”(pod opieką pani Jolanty Wiszniewskiej i Ingi Chrościckiej-Wożniak) i ” European Challenge” (pod opieką pani Małgorzaty Łukasik).

Później śpiewaliśmy wspólnie z naszym chórem dwie piosenki “Lemon Tree” Fool’s Garden i “Happy” Pharrell’a Williams’a.

Kolejnym punktem programu był konkurs znajomości przysłów, w czasie którego reprezentanci klas musieli odgadnąć, o jakie polskie przysłowie chodzi widząc na prezentacji przysłowia w różnych językach, których nauczamy w naszej szkole.

Później chętni uczniowie mieli możliwość poćwiczyć swoją wymowę w języku obcym dzięki tzw. łamańcom językowym. Dostarczyło to widowni wiele atrakcji.

Następnie nauczyciele rozdali nagrody na konkursy, które odbyły się od początku roku szkolnego w naszym LO (Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, nagrody dla wyróżniających się uczniów w projektach eTwinningowych), jak również nagrody w konkursach, które odbyły się w ramach Tygodnia Języków Obcych.

Na koniec zaśpiewaliśmy wszyscy “Panie Janie” w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, tureckim i japońskim i degustowaliśmy przygotowane przez uczniów potrawy z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Nowej Zelandii, Malty, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Rosji.

Dzięki Instytutowi Tureckiemu mogliśmy spróbować kawy po turecku i zobaczyć pokaz Ebru – malowania na wodzie .

Finałowi towarzyszyła wystawa prac tureckiej artystki “Barwy Turcji”.

Skip to content