Dzień Języka Angielskiego – spotkanie z native speaker’em i Qrcode Treasure Hunt

15 marca, w ramach programu warsztatów językowych Nauka bez Granic, Ross Mulkern przybliżył nam wiedzę o Irlandii. W bliskości obchodów dnia Świętego Patryka, patrona tego kraju, warto było dowiedzieć się, że wcale nie był on Irlandyczkiem, a Walijczykiem o dosyć zawiłych losach. Zasługi jego były nieocenione, gdyż wprowadził on do Irlandii nie tylko chrześcijaństwo, ale także alfabet łaciński, co przyczyniło się do zachowania wielu tradycji piśmienniczych. Ross przedstawił nam bogatą panoramę kulturowo-historyczną kraju, prezentując początki takich świąt jak Halloween, wyjaśnił przyczyny emigracji Irlandyczków w różne zakątki świata, a w szczególności do Stanów Zjednoczonych. Swoją drogą, czy wiedzieliście, że John F. Kennedy, amerykański prezydent, miał korzenie irlandzkie? Cała formuła nie była jednakże formą monotonnego wykładu, a interaktywnym warsztatem z elementami monodramu i quizu, urozmaiconym fragmentami filmów oraz celtyckiej muzyki.

W tym samym czasie na drugim piętrze w salach języka angielskiego odbywała się gra szkolna Qrcode Treasure Hunt. Uczniowie musieli znaleźć odpowiedzi dotyczące wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, które znajdowały się w prezentacjach i filmikach ukrytych w kodach qr. Czasami wymagało to nielada gimnastyki…..

Skip to content