Wizyta klasy 2c w siedzibie Parlamentu RP

HISTORIA I TRADYCJE POLSKIEGO PARLAMENTU

Zgodnie z coroczną tradycją klasy o profilu społecznym, realizujące rozszerzony program nauczania WOS -u odwiedziły siedzibę polskiego parlamentu. Przewodnik przypomniał historię tej instytucji w Rzeczypospolitej oraz zasady wyłaniania i pracy współczesnego Sejmu – czas trwania sesji, sposoby głosowania, prace w komisjach, procedurę legislacyjną.  Chodząc po sejmowych korytarzach, zajrzeliśmy do Sali Kolumnowej, w której odbywały się prace komisji śledczych, spotkania świąteczne parlamentarzystów oraz posiedzenia największego klubu danej kadencji. Widzieliśmy tablicę upamiętniającą posłów i senatorów II Rzeczypospolitej zamordowanych podczas II wojny światowej oraz tablicę poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej z 10.04.2010. Uwagę uczniów zwróciła również loża prasowa, w której mają dziennikarze wszystkich stacji telewizyjnych stanowiska reporterskie.

Jolanta Wiszniewska

Skip to content