Spotkanie z Krystyną Budnicką – Wiceprezes Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu

Nie potrafię płakać…

wzruszające spotkanie z Krystyną Budnicką – Wiceprezes Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu – ocalałą z Holocaustu.

Miałam 7 lat, kiedy wybuchła wojna. Od tego momentu moje życie zamieniło się w piekło…” – takimi słowami rozpoczęła spotkanie z klasami IA, IB, IIA, IID, IIIG Krystyna Budnicka – żywy świadek historii. Wykorzystując zdjęcia z albumu rodzinnego opowiedziała historię swojego życia, rodziny i najważniejszych wydarzeń związanych z Powstaniem w Getcie Żydowskim i Powstaniem Warszawskim. Mieliśmy okazję zobaczyć kryjówki dzieci żydowskich, wysłuchać relacji jak można było przetrwać ten straszny czas. Pani Krystyna straciła swoich rodziców i siedmioro rodzeństwa przez co jak sama mówi „Nigdy nie założyłam własnej rodziny”.

Spotkanie zakończyło się przesłaniem skierowanym przez Panią Krystynę do młodych ludzi… „korzystajcie rozsądnie z wolności, cieszcie się życiem i bądźcie wzorem dla przyszłych pokoleń”.

Lucyna Schulz

 

Skip to content