PRAWO PRZYDAJE SIĘ W ŻYCIU- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

PRAWO PRZYDAJE SIĘ W ŻYCIU- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach realizacji projektu- PRAWO PRZYDAJE SIĘ W ŻYCIU oraz kampanii na rzecz bezpiecznego  internetu 7 lutego w klasach 1c i 2c odbyły się zajęcia na temat PRAWA AUTORSKIEGO. Naszą prelegentką była pani mec. Magdalena Bartosiewicz reprezentująca Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Uczniowie zostali zapoznani z definicją praw autorskich, wynikającymi z nich prawami osobistymi i materialnymi, sytuacjami naruszania praw autorskich oraz odpowiedzialnością karną. Odwołując się do konkretnych kazusów i przykładów, nasz gość wyjaśniał wątpliwości oraz odpowiadał na pytania uczniów. Była to również okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w sieci.

 

Jolanta Wiszniewska

Skip to content