Konkurs „LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ”

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie organizuje Konkurs łączący naukę o prawie i zabawę pod hasłem „LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ”.

Celem naszego projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, że prawo jest wokół nich i mogą się zetknąć z jego działaniem na każdym kroku. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie zachęci młodzież do kreatywnego przedstawiania rzeczywistości przy użyciu narzędzi, które są nieodłącznym towarzyszem w ich codziennym życiu – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, itp.

Konkurs ma uświadomić młodzieży, że prawo jest żywe i prawo ich otacza. Nie są to jedynie puste paragrafy w kodeksach, ale realne doświadczenia, które ich dotykają tu i teraz. Jako radcowie prawni, czyli praktycy stosujący prawo na co dzień, czujemy się szczególnie zobowiązani do tego, aby pokazywać młodym ludziom, jak korzystać z tych paragrafów.

Przedmiotem Konkursu „LAW IN ACTION, CZYLI PRAWO NA CO DZIEŃ” jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, którego celem będzie przedstawienie prawa w działaniu. Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci urządzeń elektronicznych:
1.         Nagroda za zajęcie I miejsca: Dron PARROT Disco FPV,
2.         Nagroda za zajęcie II miejsca: Kamera GOPRO HERO6 Black,
3.         Nagroda za zajęcie III miejsca: Głośnik JBL Boombox Czarny.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku 13-19 lat.

Zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie informacji o Konkursie wśród Uczniów Państwa Szkoły. W załączeniu do niniejszej wiadomości przesyłam plakat informujący o Konkursie, o którego wydruk i zapoznanie z nim młodzieży proszę.

W załączeniu przekazuję także Regulamin i wszelkie niezbędne materiały dotyczące Konkursu. Zachęcam Państwa również do zapoznania się ze stroną internetową Konkursu znajdującą się pod adresem: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl Na stronie Konkursu zamieściliśmy wszelkie informacje dotyczące procedury zgłoszenia oraz przesyłania filmów.

Zgłoszenia młodzieży do Konkursu wraz z materiałem filmowych przyjmowane będą przez nas do dnia 30 marca 2018 r. włącznie. W dniu 27 kwietnia 2018 r. ogłosimy listę osób, które zostały zakwalifikowane do finału Konkursu, który zostanie zorganizowany jako uroczystość w terminie do dnia 11 maja 2018 r.

Podkreślam także, że Konkurs promowany jest przez Kuratorium Oświaty w Warszawie na stronie internetowej Kuratorium pod adresem:

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/inne-konkursy-turnieje/inne-konkursy-turnieje/12282,Konkurs-dla-mlodziezy-Law-in-action-czyli-prawo-na-co-dzienquot.html

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i prosimy o kontakt bezpośrednio na adres e-mail dedykowany Konkursowi: lawinaction@oirpwarszawa.pl

Z wyrazami szacunku,
Włodzimierz Chróścik
Dziekan Rady
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Skip to content