Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.
Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
W ramach kampanii na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu w naszej szkole odbędzie sie cykl spotkań z prawnikami oraz warsztaty Stop Hejt . Ponadto podczas lekcji wychowawczej każda klasa obejrzy i omówi film pt.”Na zawsze”. Uzupełnieniem będa plakaty wykonane przez uczniów zarówno tradycyjnymi metodami plastycznymi jak również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w programie Canva. Do oglądania efektów prac zapraszamy poniżej.

PLAKAT

Katarzyna Terlecka
BEZPIECZNY INTERNET
Zasady bezpiczenstwa w internecie

 
Skip to content