HISTORIA POLSKICH ŻYDÓW W XX WIEKU

29 listopada klasa 2c wraz z wychowawcą odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polin. W związku z realizacją na zajęciach Wos-u zagadnień dotyczących mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce postanowiliśmy poszerzyć wiedzę na temat historii i roli mniejszości żydowskiej, która bardzo mocno wpisana jest w dzieje państwa polskiego. Ekspozycja muzeum, wykorzystując dostępne środki audiowizualne, pozwala niemal przenieść się w kolejne epoki i podążać za diasporą żydowską na ziemiach polskich. Daje także obraz relacji polsko-żydowskich, często bardzo trudnych i uwikłanych w wydarzenia polityczne. Szczególnie poruszająca jest część poświęcona stygmatyzacji, wykluczeniu Żydów, życiu , a później powstaniu w getcie, aż wreszcie ostatecznemu rozwiązaniu-Holokaustowi.

Jola Wiszniewska

Skip to content