Czas barbarzyńców

Uczniowie z klasy 2c i 2e wraz z nauczycielami mieli okazje obejrzeć  w Teatrze Współczesnym sztukę angielskiego dramaturga Dona Taylora pt. “Czas barbarzyńców”, w reżyserii  Jarosława Tumidajskiego. Wszyscy wyszliśmy bardzo poruszeni aktualnością spektaklu. Pomimo, że akcja rozgrywa się w Rzymie w okresie republiki,  w czasach imperialnych to w zasadzie bez trudu bohaterów można przenieść do każdej rzeczywistości. Bowiem zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że stabilną sytuację polityczną mogą zmienić niespodziewanie jacyś barbarzyńcy, którzy zburzą ustalony ład i porządek. Doprowadzą do upadku wartości , obyczajów i kultury.  Don Taylor daje nam okazję prześledzić losy ludzi, którzy zostali zmuszeni podjąć  najważniejsze decyzje w swoim życiu. Jak i czy zdadzą egzamin z przyzwoitości i moralności musimy ocenić sami. Dodatkową atrakcja po spektaklu było spotkanie z Andrzejem Zielinskim , który 18 lat temu przetłumaczył tekst, a teraz gra jedną z głównych ról w spektaklu . Uczniowie pytali aktora o warsztat pracy, o role filmowe i plany artystyczne.

Prapremiera sztuki –kwiecień 2017, Teatr Współczesny

 

Skip to content