Choinka w Kossuthcie

… Jest cicho. Choinka płonie.

Na szczycie cherubin fruwa.

Na oknach pelargonie,

Blask świeczek złotem zasnuwa,

A z kąta, z ust brata płynie

Kolęda na okarynie:

Lulajże, Jezuniu,

moja perełko,

Lulajże, Jezuniu,

me pieścidełko.

K.I. Gałczyński

Przed zapaleniem choinki

1947

 

Projekt „Choinka z książek” (około 3 tys. woluminów) zrealizowałam razem ze wspaniałymi, wytrwałymi w działaniu i dążeniu do osiągnięcia celu, uczniami: Mikołajem Niemirskim i Aleksandrą Sobotą oraz: Wiktorią Mazur, Olą Michałecką i Olą Wesołowską z klasy 1B. Bardzo im dziękuję za wykonanie i współpracę.

Projekt „Choinki z kartek ze starych książek” zrealizowałam razem z Aleksandrą Hordejuk (klasa 3B). Jej udział, zarówno w aranżacji ekspozycji, jak i wykonaniu, był znaczący i pozostawił po sobie wspaniały efekt. Bardzo Oli dziękuję za miłą przygodę podczas artystycznej aktywności, w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

Ze świata książek Wszystkich pozdrawiam ciepło i przedświątecznie, zapraszając jednocześnie do dalszych projektów edukacyjnych.

Joanna Ziemba

Skip to content