TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

W minionym tygodniu kolejne klasy- 1d, 3c i 3g, odbyły zajęcia warsztatowe z prawnikami w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego po raz czwarty przez Stowarzyszenie im. Prof. Hołdy. Głównym hasłem tegorocznej edycji były –NIEZALEŻNE SĄDY. Dlatego też analizowane kazusy oraz elementy wykładów miały uświadomić uczestnikom jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają niezależne i niezawisłe sądy i że są to zasady zapisane w najważniejszym akcie prawnym czyli w Konstytucji. Podkreślano również znaczenie porządku prawnego jako bardzo istotnego elementu funkcjonowania społeczeństwa. Zastanawialiśmy się nad wymaganiami jakie muszą spełniać kandydaci na sędziów i dlaczego zawody prawnicze wymagają odpowiedniej postawy moralnej.

Jola Wiszniewska, nauczyciel WOS

Skip to content