“Edukacja prawna młodzieży – mediacja w szkole w świetle teorii i praktyki”

W ramach propagowania edukacji prawnej w naszym liceum uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Tygodniu Mediacji. Gościnnie zwitał do nas Stanisław Orłowski – psycholog i biegły sądowy mediator przy Sądzie Okręgowym. Wystąpienie pod hasłem “Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole w świetle teorii i praktyki” uświadomiła uczniom klas: 3B, 3C i 2C na czym polega mediacja, jakie wykorzystuje techniki i jakie przynosi korzyści jako alternatywny sposób rozwiązywania konfliktów międzyludzkich. Mediacja określana  jest przez specjalistów jako matka rozwiązywania konflitktów.Była ona znana już w starożytności w państwie Sumerów , a do Polski ARD (Alternative Dispute Resolution)  dotarła w latach 90-tych XX wieku do czego przyczyniła się transformacja ustrojowa.Przy okazji wystąpienia dowiedzieliśmy się, co oznacza FOKUZ i jak odmiennie każdy z nas spostrzega fakty.

Na tym nie koniec! Czekają nas zajęcia praktyczne!

Koordynatorem projektu jest Lucyna Schulz

plakat na witryne

Skip to content