„Widzę Cię, słyszę Cię…..” – spotkanie z dokumentami w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Archiwum IPN zaprasza uczniów i nauczycieli na wyjątkowe spotkanie z dokumentami dotyczącymi sposobów i technik inwigilacji obywateli w PRL.

17 pażdziernika  wzięliśmy udział w wydarzeniu organizowanym przez Archiwum IPN pod tytułem ,,Widzę Cię, słyszę Cię…”Oglądaliśmy ekspozycję, na którą składały się dokumenty, zdjęcia i filmy ilustrujące „osaczanie” osób pozostających w zainteresowaniu służb PRL przy wykorzystaniu technik operacyjnych i sieci informatorów. Archiwiści opowiadali o sposobach inwigilacji i specyfice dokumentów zgromadzonych  w Instytucie. Ponadto zwiedzaliśmy magazyn, w którym przechowywane są materiały archiwalne tzw.teczki. Zajęcia zakończył konkurs historyczny, a jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Dostaliśmy również  specjalne zaproszenia na wystawę organizowaną przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych, która otwarta zostanie w nocy z 12 na 13 grudnia 2017r.

Jolanta Wiszniewska

Skip to content