Projekt : Uczenie się przez doświadczenie

W dniach 4 i 5 października uczniowie klas drugich naszej szkoły, mimo deszczowej pogody,  wzięli udział w zajęciach  w Klubie Wiejskim Wilczeniec w Łomiankach pod Warszawą.

Wizyta w tym miejscu związana była z doradztwem zawodowym. W  ramach projektu ” Uczenie się przez doświadczenie”  (projekt jest współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. W Warszawie) zaproponowano uczniom praktyczne doradztwo edukacyjno-zawodowe w pracy z koniem.

W czasie pobytu w klubie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat koni, miedzy innymi dotyczącą anatomii tych zwierząt oraz zasad ich siodłania. Ponadto, uczestnicy wycieczki mogli dosiąść konia i go wyczyścić. Inspirujący był kontakt z pracownikami klubu. Mogliśmy porozmawiać z ekspertami w dziedzinie jeździectwa, ujeżdżania i lekarzem weterynarii.

Wycieczkę uznać można za udaną i ciekawą, szczególnie dla uczniów, którzy mają przed sobą problem, w jakim kierunku podążyć w przyszłości.

Karol Czerbniak, 2a

Skip to content