Kossuth bije rekord na “Największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej”

Dzień 16 X został ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji- ” Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Z tej okazji uczniowie LXIII LO im. L. Kossutha wraz z Fundacją WOŚP po raz czwarty przystąpili do próby pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążęniowo-oddechowej na fantomie. W próbie brało udział  50 uczniów, którym kibicowali zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel.

Próba polegała na jednoczesnym prowadzeniu RKO na fantomie przez jak największą liczbę osób. Całe wydarzenie trwało pół godziny (12:00-12:30). Ubiegłe lata pokazały,że jest to fantastyczna zabawa i ciekawe przeżycie. Relacje z wydarzenia możecie obejrzeć  :

http://ursynow.tv/kossuth-bije-rekord-na-najwieksza-lekcje-resuscytacji-krazeniowo-oddechowej/

http://www.haloursynow.pl/artykuly/uczniowie-z-hirszfelda-bija-rekord-polski-w-resusc,8482.htm

 

Skip to content