Finał projektu ,,Warszawa czterech stron’’

19.06.2017 uczniowie klasy 1c biorący udział w projekcie  ,,Cztery strony Warszaw’’uczestniczyli  w  spotkaniu ośmiu warszawskich grup zaangażowanych  w realizację tego przedsięwzięcia .Miało charakter warsztatowy i bardzo twórczy. Młodzież mogła wymienić doświadczenia, wrażenia, spostrzeżenia i uwagi dotyczące realizowanych przez nich zadań.  Pytania , na które odpowiadali, dotyczyły, np. trudności,  z którymi musiała zmierzyć się grupa, sposobu ich przezwyciężania, a także wartości, jakie niesie za sobą udział w takim działaniu. Próbowaliśmy szukać różnorodności wokół siebie, tworząc mapę Warszawy na ten temat. Zajęcia zakończyła wielokulturowa degustacja. Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne dyplomy.

20.06.2017 uczniowie klasy 1c wystąpili w roli przewodników po Synagodze Nożyków przy ul.Twardej 6. Należy wspomnieć, że historia tego miejsca jest bardzo ciekawa i rozpoczęła się pod koniec XIX wieku, kiedy to kupiec, mieszkający przy ulicy Próżnej- Zelma Nożyk kupił grunti ufundował Synagogę. W związku z zawirowaniami historycznymi Synagoga przechodziła róże koleje losu, była np., stajnią dla koni, magazynem. Młodzież, która przybyła na to spotkanie, z ciekawością wysłuchała wykładu na temat historii Żydów, judaizmu i ich zwyczajów.

Skip to content