Cztery strony Warszawy

Częścią barwnej kultury Warszawy jest różnorodność religijna jej mieszkańców. Przez wieki miasto współtworzyli przedstawiciele różnych wyznań i narodów. Mimo trudnej historii XX wieku, która zmieniła dawniej wielokulturowy  krajobraz stolicy, do dzisiaj w Warszawie mieszkają przedstawiciele czterech największych mniejszościowych wyznań: protestanci, prawosławni chrześcijanie, żydzi i muzułmanie.

Do programu „Cztery strony Warszawy. Młodzi przewodnicy po wielokulturowej Warszawie” dołączyli uczniowie klasy 1c pod opieką nauczyciela wos-u Jolanty Wiszniewskiej. Uczestnicy będą badać tradycje judaizmu , we współpracy z warszawską wspólnotą wyznaniową. Poznają obiekty sakralne stolicy. Na wiosnę przygotują projekt o  religii i jej świątyni: synagodze. Zorganizują dzień otwarty w świątyni i oprowadzą  po  niej warszawiaków i swoich kolegów. Dodatkowo muszą przygotować  prezentację swojego projektu w atrakcyjnej formie:opracują krótki film, fotoreportaż, słuchowisko bądź animacjępromującą ich działania.

Pierwsze zajęcia z trenerami CEO odbyły się w szkole w dniu 16 listopada.

Jola Wiszniewska

 

Skip to content