Warsztaty geodezyjne

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy 2d uczestniczyli  w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić podczas zajęć terenowych. Warsztaty geodezyjne trwały przez trzy dni w rejonie Gór Grybowskich, w okolicy Nowego Sącza. Grupa 10 uczniów była ugoszczona w ośrodku Politechniki w miejscowości Grybów. Podczas zajęć każdy uczeń poznał urządzenia pomiarowe, ich budowę i zasady wykonywania pomiarów. Praca w grupach pozwoliła na wspólnie wykonywanie pomiarów w terenie. Owocem tej części zajęć było wykonanie planu badanego obszaru. Dodatkowymi atrakcjami geograficznymi była wycieczka krajoznawcza po wzniesieniach otaczających miejscowość Grybów. W parku regionalnym w innej miejscowości uczniowie zobaczyli budownictwo regionalne. Ciekawym okazał się zbiór starych uli pszczelarskich pochodzących w różnych regionów Polski. Uczniowie poznali życie roju pszczół. Zobaczyli dawne przyrządy bartników. Dużo wiadomości przekazano uczniom na temat katastrof zbiorników wodnych na świecie. Wykład z bogatą dokumentacją fotograficzną przeprowadził pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej. Wyjazd na warsztaty zaowocował również silną integracją grupy uczniów.

GRYBÓW 2d (1)

Skip to content