Dzień Języków Obcych

 Dnia 1 kwietnia 2015 roku w LXIII Liceum Ogólnokształcącym odbył się Dzień Języków Obcych. Program imprezy zawierał między innymi konkurs wiedzy o krajach języków, których uczą się nasi uczniowie (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski oraz turecki), a także degustację narodowych potraw. Ponadto nasi uczniowie przedstawili swoje talenty: wokalne (uczennice klasy 1b, Maria Kaczyńska, Patrycja Król i Wiktoria Markiewicz zaprezentowały utwory niemieckie), taneczne (uczeń klasy 3b, Adrian Sobolewski przedstawił z partnerką pokaz taneczny), a także recytatorskie (Hanna Mazurek z 2e
 i Inha Zhonovska z 2d recytowały polskie wiersze w języku rosyjskim). Niemałym zainteresowaniem cieszył się również nasz gość, Nassredin Hodża – legendarny mędrzec i filozof anatolijski, który opowiadał przykładowe dowcipy tureckie. Naszą szkołę tego dnia odwiedzili goście specjalni, m.in. Ambasador Republiki Tureckiej w Polsce, prof. dr Yusuf Ziya Özcan, dyrektor Instytutu Yunus Emre Centrum Kultury Tureckiej – dr hab. Öztürk Emiroğlu oraz wspomniany wcześniej Nassredin Hodża, w którego wcielił się pan Fikret Büyükbayrak.

{gallery}2015-dzien_jezykow_obcych{/gallery}

Skip to content