Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

Dnia 3 września 2012 roku w naszej szkole uroczyście zainaugurowano nowy rok 2012/2013. W pięknie udekorowanej flagami narodowymi Polski i Węgier sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele i uczniowie, by nie tylko rozpocząć rok szkolny, ale przede wszystkim, powitać w progach szkoły uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprowadziła profesor Agnieszka Bolek. Po wprowadzeniu sztandaru liceum odsłuchano hymny narodów polskiego i węgierskiego. Podczas słuchania tego drugiego na twarzach pierwszoklasistów malowało się wielkie zaskoczenie. Prawdopodobnie nie do końca zdawali sobie sprawę z tego, że , stając się uczniami liceum imienia Lajossa Kossutha,wiążą się w pewien sposób z bratnim dla Polaków narodem węgierskim. Te związki przedstawił i podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Paweł Mazur. Witając grono pedagogiczne i uczniów, zwrócił uwagę na specyfikę szkoły, która wynika z faktu posiadania za patrona szkoły bohatera narodowego Węgier, Lajosa Kossutha, uczestnika Wiosny Ludów, walczącego ,, za wolność naszą i waszą”.Dyrektor przybliżył postać patrona, apelując do młodzieży, by starała się go naśladować, szczególnie rozwijać w sobie takie cechy jak patriotyzm, odwaga, uczciwość, szlachetność. Nastepnie głos zabrała zastępca dyrektora Barbara Gotfryd. Przedstawiła uczniom klas pierwszych ich wychowawców i nauczycieli uczących. Po tej prezentacji miało miejsce uroczyste ślubowanie nowych uczniów, podczas którego panowała podniosła atmosfera. W imieniu społeczności uczniowskiej nowych kolegów powitała uczennica klasy II b Alicja Wieczorek, kóra życzyła im, aby w naszej szkole czuli się jak w domu. Uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru i rozejściem się uczniów do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Skip to content