Zaproszenie na spotkanie

dalej_od_buenos_stefan_czerniecki

Zapraszamy na spotkanie ze Stefanem Czernieckim
podróżnikiem,dziennikarzem, autorem książki „Dalej od Buenos”,
absolwentem naszej szkoły.

Czwartek, 19 kwietnia, godz. 19.00

LXIII LO im. Lajosa Kossutha

ul. Hirszfelda 11

STEFAN CZERNIECKI – kartograf, rozgadany wielbiciel yerby i komedii Szekspira. Górski dzikus czerpiący przyjemność z kilkudniowego zniknięcia w andyjskiej głuszy.
Zarażony przez ojca-alpinistę miłością do gór marzył, aby podejść pod ścianę Cerro Torre. Okazja nadarzyła się, gdy obronił pracę magisterską w Katedrze Kartografii Uniwersytetu Warszawskiego. Podróżuje bez wielkich funduszy. „Mam bardzo dobrego Anioła Stróża” – mówi, gdy pytają go, jak udaje mu się przeżyć.Teksty jego autorstwa publikują: „Rzeczpospolita”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Polonia Christiana”, „npm”, „National Geographic-Traveler”. „POZNAJ ŚWIAT”

 
Skip to content