ID – Klasa matematyczno-fizyczno- geograficzna

Klasa I d

Klasa matematyczno-fizyczno- geograficzna pod patronatem PW Wydziału Geodezji i Kartografii

Języki: j. angielski- rozszerzony, drugi język do wyboru: j. francuski, j. niemiecki, j. rosyjski lub j. hiszpański.

Rozszerzenia: matematyka, fizyka lub  geografia.

Zajęcia uzupełniające: historia i społeczeństwolaboratorium informatyczne, konwersacje z języka angielskiego technicznego- 2 godz. tygodniowo.

Oddział przeznaczony dla zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki i fizyki. Uczniowie mogą korzystać z nowocześnie wyposażonych pracowni komputerowych oraz pracowni fizycznej.

Klasa realizuje innowację pedagogiczną – „Elementy gospodarki przestrzennej dzielnicy Ursynów”. Program nauczania pod merytorycznym kierunkiem Politechniki Warszawskiej. Większość zajęć związanych z realizacją innowacji, prowadzona będzie na terenie Politechniki. Przewidziane są wyjścia do Sejmu, Senatu, wizyty w Ratuszu, oczyszczalni “Czajka”. W drugim roku nauki przewidziany tygodniowy obóz naukowy w ośrodku Politechniki Warszawskiej w Grybowie. Najlepsi uczniowie tej klasy w liczbie – co najmniej 2, otrzymają indeksy Politechniki Warszawskiej Wydziału Geodezji i Kartografii.

Uczniowie będą w pełni przygotowani do zdawania egzaminu maturalnego z matematyki, fizyki i geografii na poziomie rozszerzonym

Skip to content