Bal dla Niepełnosprawnych

W sobotę 18 lutego 2012 roku Fundacja „Świat na TAK” zorganizował dla warszawskiej młodzieży niepełnosprawnej uroczysty wieczór. W tym roku był to już XIV Bal dla Niepełnosprawnych.

Jak każdego roku, nasi wolontariusze natychmiast zgłosili swoja gotowość do pracy przy organizacji balu. Już 7 lutego lista ochotników została wysłana na adres mailowy Fundacji.

W odpowiedzi otrzymaliśmy zadanie – przygotować we wczesnych godzinach porannych w sobotę

, salę z poczęstunkiem dla gości. Organizatorzy prosili wolontariuszy o przyniesienie ze sobą na spotkanie upieczonych w domach ciast.  Fundusze Fundacji okazały się bardzo skromne. Sponsorów niestety nie było wielu. To były przyczyny apelu o pomoc.

Wszyscy nasi uczniowie zgłosili się o 9.00 do przedstawiciela Fundacji  na terenie Pałacu Kultury i Nauki. Jak co roku, sale na IV piętrze stawały się kolorowym wnętrzem udekorowanym w elementy związane z nadchodzące międzynarodowe wydarzenie „EURO-2012”.

Nasza grupa sprawnie rozłożyła przydzielone owoce, drobne przegryzki na stołach. Talerze, sztućce, kubeczki do napojów, słodycze szybko pojawiały się na stołach.

Praca na rzecz potrzebujących była dla nas wielka radością. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy XIV Balu dla Niepełnosprawnych byli zadowoleni.

autor: prof. Dorota Maćkowiak

 

Skip to content