91 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią na sali gimnastycznej. Montaż historyczno – literacki zatytułowany” Dziś zmartwychwstałaś, Polsko odrodzona” powstał pod czujnym okiem Pani Anny Szczęsnej i Pani Doroty Myśliwskiej.

Główną myślą było przypomnienie trudnej drogi Polaków do niepodległości i historii święta 11 listopada. W niezwykłej scenerii narracja historyczna przeplątała się z recytacją okolicznościowych wierszy i muzyką Fryderyka Chopina. A wszystko to w pełnej symboli dekoracji, której najważniejszym elementem były przysypane jesiennymi liśćmi brzozowe krzyże, wśród których poruszali się żołnierze kolejnych zrywów powstańczych, Legioniści Piłsudskiego, sam Marszałek i opłakująca swoich synów Matka – Polka.
Krzyże wykonali uczniowie klasy Id(na szczególne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Szczepańska).
Oprawę plastyczną, w tym alegorię Polski zakutej w kajdany i alegorię Polski wyzwolonej,zawdzięczamy talentowi:

 • Marty Jakubowskiej (kl. IIIa),
 • Pauliny Dmoch (kl. IIIc),
 • Moniki Kiepal (kl. IIIc),
 • Karola Krawczyka (kl. IId)
 • Pawła Lesiaka (kl. Ie).

W role żołnierzy wcielili się:

 • Jakub Matysiak (kl.IIIa),
 • Igor Samsel (kl. IIIc),
 • Jakub Kulczycki (kl. IIIc),
 • Adam Maliszewski (kl. IIe),
 • Jakub Wlazło (kl. Id1),
 • Marcin Grabowski (kl. Id1),
 • Karol Górski (kl. Ie),
 • Michał Majszczyk (kl. Ig).

Liryzmu dodała uroczystości recytacja wierszy w wykonaniu dziewcząt:

 • Marty Jakubowskiej (kl. IIIa),
 • Natalii Stachyry (kl. IIIa),
 • Agaty Szatkowskiej (kl. IIIa),
 • Katarzyny Gasik (kl. IIIf),
 • Doroty Siwińskiej (kl. IIIf),
 • Judyty Paudyny (kl. IIe),
 • Elwiry Sionek (kl. Id1),
 • Małgorzaty Szczepańskiej (kl. Id1)
 • Natalii Lisowskiej (kl. Ig).

 

Skip to content