Zakończenie nauki w klasach III

27 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie nauki w klasach III.
Wszyscy uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w ostatnim spotkaniu z Dyrekcja i Radą Pedagogiczną naszej szkoły. Uroczystość miała część oficjalną i artystyczną.
W oficjalnej części uroczystości Pani Dyrektor Barbara Gotfryd przedstawiła zbiorcze wyniki w nauce klas trzecich. Uczniowie z każdej z ośmiu klas maturalnych otrzymali pamiątkowe tableau, albumy książkowe i, co stanowiło prawdziwą niespodziankę, posrebrzaną”Tarczę Absolwenta 2007″ z godłem Liceum i wygrawerowana nazwą szkoły oraz rokiem jej ukończenia. Każda grupa młodzieży zaproszona była na środek sali, do długiego stołu, gdzie miejsca zajęłą Dyrekcja Liceum, wychowawcy klas maturalnych i przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie o najwyższej średniej w nauce z trzech lat nauki, otrzymali dodatkowe pamiątkowe książki. GRATULACJE

1Ewa Sawickaśrednia ocen  5,00
2Justyna Lenartśrednia ocen  4,55
3Katarzyna Zadwornyśrednia ocen  4,38
4Emila Nowakowskaśrednia ocen  4,36
5Anna Rucikowskaśrednia ocen  4,36
6Joanna Sokółśrednia ocen  4,30
7Maria Bartoszewiczśrednia ocen  4,25
8Aleksandra Gryczewskaśrednia ocen  4,25
9Anna Kierzniewskaśrednia ocen  4,25
10Michał Śliwczakśrednia ocen  4,25
11Piotr Milewskiśrednia ocen  4,25
12Ilona Senderekśrednia ocen  4,20

Drugą częścią uroczystości był “Pokaz mody dla uczniów i nauczycieli”. Ten program satyryczno-kabaretowy wyreżyserowała p. Anna Matusiak, nauczycielka języka polskiego. Nowe stroje dla społeczności szkolnej prezentowali uczniowie i kilku nauczycieli. Wśród propozycji pojawiły się stroje dla bliźniaczek, czarny strój z miotłą dla szybkich w działaniu, kombinezon dla chemika lub nauczyciela PO, garnitur dla konesera książek. Ogromny aplauz publiczności wzbudził atłasowy fartuch w kolorze granatowym z białym kołnierzykiem. Wielu nauczycielom przypomniał on dawne czasy z XX wieku.

Propozycje różnych szkolnych strojów zobaczyliśmy na SZKOLNYM POKAZIE MODY.
Stroje prezentowali uczniowie i nauczyciele.

Autor tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak.

Skip to content