Zabawa Mikołajkowa

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE GRUPY DZIECI z DOMU DZIECKA w PYRACH
i DLA DZIECI NAUCZYCIELI z NASZEJ SZKOŁY

Samorząd szkolny zorganizował spotkanie mikołajkowe, na które zaproszono dzieci z domu dziecka w Pyrach i dzieci nauczycieli naszego liceum. Z grupą maluchów z Pyr przyjechali ich opiekunowie. Jednym z nich jest absolwent LXIII Liceum – Andrzej Oleniak. Ukończył w naszej szkole klasę o profilu edukacji estetycznej. Samorząd szkolny zdobył fundusze na organizację tego spotkania. Mianowicie w dniu listopadowych spotkań z rodzicami, w porze zebrań, uczniowie zaoferowali wszystkich chętnym poczęstunek. Za niewielka opłatą, każdy z rodziców mógł skosztować wypieków i napić się kawy lub herbaty. Młodzież przygotowała stoliki w hallu. Podczas wieczoru, w oczekiwaniu na indywidualne rozmowy z nauczycielami, wszyscy rodzice mogli poczęstować się różnymi ciastami.

W grudniowy wieczór, w piątek 15 grudnia, jadalnia w naszej szkole zamieniła się w salę balową.  Uczniowie z samorządu przygotowali kilka konkursów. Aby umilić spotkanie maluchom uczniowie przebrali się za różne postacie z bajek. Pojawiły się na spotkaniu: z grubym brzuszkiem żółty “Pan Pszczoła”, fioletowa Krowa Milka, Aniołki w białych szatach, Pirat w chuście i kapeluszu i Pippi. Tymi “przebierańcami” byli między innymi – Andrzej Jarzynka z klasy 2 F, Krzysztof Komorowski z klasy 3 C, Mateusz Stoykow z 2 E, Agnieszka Myszkowska z 3 G. W rolę wodzireja doskonale wczuł się Michał Drabik z klasy 3 D.
Pośrodku sali ustawiono choinkę. Została ona udekorowana bombkami pomalowanymi podczas wieczoru przez małych gości.
Podwieszone pod sufitem dekoracjew świąteczne wykonali uczniowie z  I B i II C pod kieruniem p. Irminy Karczewicz.
Dzieci w asyście starszych uczniów malowali na papierze obrazki swojej wymarzonej choinki. Mogli również ćwiczyć umiejętność dokładnego odszukania Kłapouchego na rysunku zawieszonym na ścianie. “Poszukiwania” można było prowadzić tylko z zawiązanymi oczami.
Grupa dziewcząt przygotowała dla chętnych kącik kosmetyczny. Dzieci mogły zamówić dla siebie nową “dekorację” na twarzy. Na buziach pojawiły się kwiatuszki, gwiazdki, serduszka, piegi… Maluchy ze skupieniem czekały na efekt malowania.
Były tańce i harce. Gdy wszyscy już byli mocno zmęczeni zabawą, zostali zaproszeni na poczęstunek. Wówczas pojawił się Święty Mikołaj z prezentami. Każde z gości otrzymało dużą torbę z prezentami. Zanim prezent wylądował w rączce malucha, każde z dzieci musiało zaprezentować krótki wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Oczywiście nie obyło się bez przytulenia do policzka Świętego Mikołaja.
Wśród dzieci nauczycieli naszej szkoły mamy kilkoro maluchów i dzieci w wieku szkoły podstawowej. Niektóre dzieci bez przerwy stały w bliskości własnej mamy. Chyba dość duża grupa nieznanych osób mogła onieśmielić niektórych z nich.
Spotkanie było bardzo radosne. A największą radość zobaczyliśmy na buziach naszych wszystkich gości, gdy rozpakowywali prezenty.
Zabawa trwała od 17 do 20. Do zobaczenia za rok.

Autor tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak.

Skip to content