Edukacja estetyczna – wykłady, warsztaty 2006

W roku 2006, w ramach realizacji autorskiego programu edukacji artystycznej, odbyła się seria wykładów prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski i Centrum Sztuki Współczesnej, a także artystów fotografików.
29  września 2006 r. odbył się odczyt “Relacje między fotografiką a sztuką” prowadzony przez artystę fotografika dr Zbigniewa Tomaszczuka.
10 października odczyt pt. “Wiarygodność fotografii” wygłosił p. Andrzej Zygmuntowicz.
Pani Magdalena Wróblewska, doktorantka Historii Sztuki UW, prowadziła wykłady na tematy: “Ekspresjonizm”, “Pop-art”.
Temat “Sztuka w przestrzeni publicznej” omówił i zilustrował architekt i fotografik p. Rafał Nowakowski

Odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę plastyka p. Janusza Byszewskiego. Ukoronowaniem warsztatów był wernisaż w Centrum Sztuki Współczesnej. Prace uczniów LXIII LO były elementem międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego.

Z ramienia LXIII LO  zajęcia organizowała p. Alina Stępniak według autorskiego programu p. Hanny Wiśniewskiej, przy współpracy p. Jacka Ojdy z Galerii Działań. Zajęcia z cyklu “Terytoria Sztuki Współczesnej”, prowadzone w ramach lekcji WOK i historii sztuki, przeznaczone były dla uczniów klas o profilu estetycznym:

I E i II E.

 

Skip to content