Pamięci ofiar zamordowanych w Katyniu,…

Pamięci ofiar polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Kwiecień to miesiąc poświęcony pamięci ofiar polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Uczniowie z klas drugich i trzecich opracowali szereg publikacji na temat wydarzeń w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku. Wybrano kilka prac, które wysłano na konkurs historyczny. P. Teresa Guła, p. Alina Stępniak i p. Anna Matusiak były opiekunkami z ramienia szkoły. Dwie prace wysłane na konkurs zostały wyróżnione. Laureaci w nagrodę za otrzymane I i II miejsce wyjeżdżają na tygodniową wycieczkę do Katynia.
Z naszego liceum wyróżnionych zostało 10 uczniów. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marta Stawrowska. Innymi uczniami nagrodzonymi byli: Paulina Bednarczyk, Paulina Pietras, Marcin Szczepaniak.
W dniu 11 kwietnia uczniowie wyróżnieni zostali zaproszeni razem z p. Teresą Gułą na spotkanie z władzami Mokotowa i Ursynowa. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej przy ulicy Edmunda Teligi na Ursynowie.

Autorka tekstu: Dorota Biłowicka-Maćkowiak
Skip to content