Pierwszy dzień wiosny czyli Dzień Wagarowicza 2005

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2005, odbył się konkurs poetycko-historyczny “Tryptyk Warszawski” – przygotowany był przez p. Dorotę Myśliwską i p. Aleksandrę Ksel – Osękę. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1 C i 2 E. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z poezją o stolicy oraz zachęcenie ich do świadomego obcowania z tą formą sztuki.

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2005, odbył się ogólnoszkolny festyn sportowy. Festyn został przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Agnieszkę Ciechan, p. Przemysława Muszyńskiego, p. Marcina Jańca. Koordynatorami różnych zawodów sportowych byli p. Adam Popławski i p. Jacek Kalata.

Młodzież uzdolniona plastycznie uczestniczyła w Konkursie o Wiośnie. Barwne kompozycje prezentowane były w Galerii Licealisty.

Taka propozycja spędzenia Dnia Wagarowicza spotkała się z zainteresowaniem wielu uczniów.

Autorka tekstu i zdjęć: p. Dorota Maćkowiak, nauczycielka geografii.

 

Skip to content