Nasze patio

Udało się! Będzie PATIO!

W naszej szkole, inaczej niż w większości szkół, uczniowie nie mają ogrodzonego terenu, na którym można na przykład prowadzić lekcje na świeżym powietrzu lub odpocząć między kolejnymi lekcjami.

Przez wiele lat młodzież tęsknym okiem spoglądała na zaniedbane miejsce widoczne z okien korytarzy szkolnych. A tam patio z ogromną donicą pełną chwastów i nie wiadomo czego jeszcze.

Ale przecież w naszym liceum są mądrzy i prężnie działający uczniowie, którzy myślą szeroko i perspektywicznie. Zarażeni działalnością Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich i Młodzieżowej Rady Dzielnicy, podjęli inicjatywę zagospodarowania niewykorzystanej do tej pory przestrzeni. Samorząd Uczniowski zaraził swoim pomysłem całą społeczność szkolną: Radę Rodziców, Dyrekcję, Radę Pedagogiczną i pracowników administracyjnych.  W poszukiwaniu osób, które mogłyby pomóc w zaprojektowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia brali udział wszyscy – taka była siła przekonywania naszej młodzieży.

Projekt wykonany przez biuro architektów został natychmiast wcielony w życie. Finanse, które jak wiemy są zawsze dużym problemem, też się znalazły.

No i proszę, dwa tygodnie i mamy PATIO. Możemy chodzić po pięknej kostce, patrzeć na czyste ściany, na których powstaną graffiti według projektów uczniów. Co prawda w donicy jeszcze pusto, nie ma roślin, ale spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano…

Uroczyste otwarcie naszego PATIO zaplanowane jest na koniec roku szkolnego.

Cieszymy się wszyscy. Dorośli są dumni z młodzieży, a młodzież już wie, że dobre pomysły zawsze spotkają się z przychylnością tych, którzy mogą pomóc.